Поиск

Все про отримання водійських прав у Польщі.


Для студентів, які збираються після навчання осісти в Польщі чи будь-якій іншій країні ЄС є сенс складати відразу на водійські права в Польщі. Звичайно, можна обміняти вже наявне водійське посвідчення, але в Польщі ПДР сильно відрізняються від правил в країнах СНД, та й навчаючись в університеті безумовно знайдеться два вільних вечори на тиждень, щоб відвідати заняття. У той же час слід зауважити, що для іноземців важливим є підтвердження того, що ви перебуваєте на території Польщі більше півроку – це може бути або річна віза, або підтвердження з університету. Є інформація, що для отримання прав необхідні карта поляка або карта побиту. Якщо у вас є PESEL і офіційна, тимчасова прописка – інші документи їх не цікавлять. Отже, ви вирішили здати на права в Польщі, як це виглядає в даному пості ми вам розповімо.

Необхідні документи

Щоб почати курс в автошколі потрібно отримати PKK – Profil Kandydata na Kierowcę. Для цього треба заповнити wniosek, зробити фотографію, і отримати довідку про здоров’я. Всі деталі описані нижче.


Ціна

Ціна за сам курс (30 годин теорії + 30 годин практики) варіюється в залежності від міста, категорії та автошколи (від 1000 до 2500 злотих). Все залежить від кількості годин практики. До речі, ПДР, диск з питаннями і книгу, з докладним описом всіх правил, книгу по здачі іспиту і внутрішньому устрою автомобіля, а також брошуру зі знаками, видають в школі, і вони входять у вартість курсу. Тому при виборі місця навчання на водійські права – уточніть, чи будуть вимагатися від вас які-небудь додаткові витрати на навчальні матеріали.


Термін навчання

Загальнодержавний мінімум для майбутніх водіїв в Польщі становить 30 годин теорії та 30 годин практики. Теоретичні заняття тривають десь 2-3 академічних години. Збирають групу 2-3 рази в тиждень, природно, враховуючи можливості кожного в групі. Є курси вихідного дня – в такому разі теоретичні заняття тривають по 10 академічних годин кожен, або теоретичний курс розбивається на два тижні – субота-неділя два тижні поспіль. В цілому – підхід від школи до школи відрізняється, тому подробиці краще дізнаватися безпосередньо у представника автошколи. Після проходження курсу теорії, починаються практичні заняття. Тут слід зауважити, що в кожній автошколі і у кожного інструктора свої порядки. Тому будьте морально готові до того, що на першому практичному занятті вам треба буде їхати в загальному потоці в місті. Заняття з інструктором зазвичай ставляться відповідно з вашим розкладом і зайнятісю інструктора. Тому термін проходження практичної частини залежить від популярності автошколи, кількості інструкторів, і, що головне, від вашого розкладу.


Медична довідка на водійські права у Польщі

Для отримання PKK обов’язковим пунктом є проходження медогляду, при чому в спеціальному кабінеті – “gabinet medycyny pracy”. Зазвичай кожна автошкола дає напрямок в найближчу поліклініку з відповідним кабінетом. Медогляд коштує 200 злотих, ця сума встановлена державою.

Після отримання довідки, слід відправитися в найближчий urząd komunikacji (в той, в якому ви робили mieldunek), там треба буде заповнити wniosek, принести довідку про здоров’я, фото та довідку з університету або ксерокопію візи, що підтверджує ваше перебування на території Польщі протягом понад півроку. PKK зазвичай готовий вже на наступний день, з ним можна починати навчання в автошколі.


Іспит

Після проходження навчання в автошколі, вам, швидше за все, треба буде здати внутрішні іспити. Теоретичний і практичний. Їх завжди намагаються зробити максимально наближеним до умов державного іспиту. Школи, які дорожать репутацією, намагаються не допускати непідготовлених курсантів до державних іспитів, щоб не псувати статистику собі і не витрачати гроші курсантів. Після внутрішніх іспитів треба відправитися в WORD (Wijewodzki Osrodek Ruchu Drogowego), сплатити теоретичний іспит і вибрати день і час здачі. При виборі дати і часу іспиту, враховуйте час на дорогу від вас до WORD. Час очікування теоретичного іспиту становить 4 дні, ціна – 30 злотих. На іспиті треба мати з собою документ, що посвідчує особу (паспорт). Для власників карти поляка, які отримали PESEL, з собою не завадить мати папір з urządu, що підтверджує вказаний при реєстрації PESEL.Сам іспит являє собою електронний тест, кожне з питань оцінюється на 1, 2 або 3 бали. Максимально можна набрати 74 бали, мінімум для здачі – 68. Після складання теоретичного екзамену, там же, в WORD, можна оплатити практичний іспит і вибрати день. Час очікування в WORD Lublin становить 2 тижні, ціна – 140 злотих. В інших містах час очікування може відрізнятися.


Надіюсь дана інформація буде корисною для вас і допоможе якнайкраще зважитись на важливий і головне дуже потрібний крок у вашому житті.


Джерело: http://polshagid.com.ua