Поиск

Все про навчання у Польщі...і не тільки


Щороку число українських абітурієнтів, що прагне отримати вищу освіту за межами рідної держави збільшується. Нерідко їх вибір падає саме на сусідню Польщу, оскільки країна пропонує непогані умови з відповідними перспективами. Наміри молоді повністю зрозумілі, адже кожен хоче отримати найкращий рівень освіти, щоб у майбутньому побудувати блискучу кар’єру, як у власній країні, так і за її межами. Тому зазвичай батьки лише підтримують своїх дітей у цьому, бо всі бажають своїм дітям лише найкращого.

Але не всі батьки готові змиритися з тим фактом, що доведеться відправити свою дитину за кордон, та й, зрештою, не всі сім’ї мають на це фінансову спроможність. Через це обираючи з-поміж інших країн, нерідко вибір зупиняється саме на Польщі, адже по-перше, країна знаходиться зовсім поряд, менталітет жителів теж максимально подібний до нашого, по-друге, таке задоволення значно дешевше ніж в інших країнах. Саме тому дана стаття покликана пояснити як саме виглядає польська система вищої освіти, які переваги та недоліки для українських студентів вона має, а також можливості, які відкриваються перед випускниками.


Сьогодні вищу освіту в Польщі можна отримати як на бюджетній, так і на комерційній основі. Вища освіта цієї країни має складну структуру, оскільки залежно від програми навчання та складності, випускникам надаються наступні ступені:


Licencjat BA (бакалавр) – випускник отримує базові знання спеціаліста залежно від обраної професії. Після отримання диплому на цьому етапі можна продовжити навчання далі за цією ж спеціальністю, або працевлаштуватися. Термін навчання: 3 – 3,5 років (залежно від напряму);

Inzyneir BSc (бакалавр) – основна відмінність від попередньої категорії в тому, що такі дипломи отримують випускники сільськогосподарських та технічних спеціальностей/ВНЗ. Термін навчання: 3,5 – 4 роки;

Magister (магістр) – дозволяє вступати на навчання даного рівня одразу після школи, але термін навчання становить: 4,5 – 5 років;

Magister MA, MSc (магістр) – може бути лише продовженням навчання після отримання диплому бакалавра, тобто без його наявності, абітурієнт не має права бути зарахованим на жодну спеціальність цього рівня. Потрібне для того, що поглибити знання студентів в отриманій спеціальності, також отримання диплому цього ступеню дає можливість продовжити навчання в аспірантурі. Термін навчання становить: 1,5 – 2додаткових роки.

Навчальний процес польських студентів має мало відмінностей від нашого, оскільки вони теж мають як лекційні, так і практичні заняття, два семестри (осінній та весняний), а також 2 сесії (зимову та літню). Щоправда є одна відмінність – навчання в польських вишах починається з 15 жовтня, а не у вересні, як звикли ми.

Оскільки сьогодні відносини між Польщею та Україною досить теплі та дружні, то наших молодих спеціалістів (чи майбутніх) країна приймає з радістю. Тому для українських студентів польські виші ставлять такі ж вимоги, як і до своїх. До вагомих плюсів можна віднести те, що додому студенти можуть доїхати легко та швидко, тому можна їздити в Україну не лише в період канікул, а й у моменти тривалих польських святкувань, до того ж, квиток не можна назвати надто дорогим, у порівнянні з іншими країнами.

Та все ж таки, більш вагомий плюс – це якісна європейська освіта, та перспективний диплом після випуску. У будь-якій країні Європи польські дипломи високо цінуються, тому студент може отримати пропозицію стажування десь поза межами Польщі, а згодом і можливість працевлаштуватися в іншій країні. Тобто у випускника польського вишу є можливість офіційно працювати в Австрії, Німеччині, Франції, та будь-якій іншій країні ЄС. Але і в Україні польські дипломи визнаються, тому, якщо випускник надумає повернутися додому, він може не лише влаштуватися на роботу,а й отримати при цьому багато бонусів.


Компанія EuroVista співпрацює з рейтинговими польськими вузами, які на сьогоднішній день пропонують широкий вибір спеціальностей. Ми організовуємо вступ для абітурієнтів, які навчаються в 11 класі, консультуємо по усіх питаннях, що стосуються навчання за кордоном, допомагаємо із обранням вузу та спеціальності, підбором житла тощо. Звертається до наших менеджерів безпосередньо у офісі компанії за адресою: м. Луцьк, вул. Даргомижського, 7, оф.1, або за теллефонами: 0685823066, 0501354594, 0930018392.


Джерело: http://polshagid.com