Поиск

Власне житло у Польщі. Це можливо?


Польща цікавить українців у багатьох аспектах: у плані туризму, працевлаштування, навчання, а в останні роки – купівлі житла. В Євросоюзі безпечніше, ніж в Україні, вкладати гроші в об’єкти нерухомості, а Польща ближче, зрозуміліше і «бюджетніше», ніж інші зарубіжні країни. Тому наші співвітчизники прагнуть обзавестися квадратними метрами саме тут. Серед інших охочих вони займають друге місце за ступенем зацікавленості польським житлом.

У Польщі є 2 види житла: будинок і квартира. Іноземець може купити будь-який з цих типів нерухомості, але квартиру придбати набагато легше. Іноземцю для цього не потрібно ніякого іншого документа, крім двох дозволів: на проживання в Польщі на певний термін і на поселення (довгострокове перебування в якості резидента Євросоюзу).

Ціни на квартири в Польщі будуть залежати від міста (найдорожчим є Варшава), площі, місця розташування (близькість до транспортних вузлів, віддаленості від центру).

Придбати квартиру в Польщі можна як на первинному (новобудови), так і на вторинному ринках. Найбільший попит на житло в Варшаві та Кракові.

У Варшаві будинок площею в 150-200 м² на вторинному ринку можна купити в середньому за 1 109 028,79 pln (6 205,74 pln за м²) – біля 280 тисяч доларів США, на первинному середньою ціною є 966 634,44 pln (5 518,92 pln за м²) – біля 240 тисяч доларів США.

У Вроцлаві за таку ж площу попросять 833 427,81 pln (4 643,37 pln за м²) – приблизно 208 тисяч доларів США.

Середня ціна на будинок в Кракові – 841 279,29 pln (4 728,40 pln за м²) – приблизно 210 тисяч доларів США, у Гданську - 837 872,89 pln (4 668,82 pln за м²) – біля 210 тисяч доларів США.

Для того, щоб купити квартиру в Польщі, потрібно або самому шукати пропозиції в інтернеті, або скористатися з послуг ріелтерських бюро чи агентів. Послуги таких посередників в купівлі нерухомості в Польщі оцінюються та оплачуються дуже по-різному. Але всі ці оплати потрібно обумовлювати в договорі ще до здійснення покупки.

Досить часто в Польщі можна знайти ріелторів, які беруть оплату тільки з продавця нерухомості, але є й такі, що отримують винагороду від обох сторін. В багатьох випадках робота посередника є виправданою та потрібною – така людина професійно зможе перевірити вибрану вами нерухомість, підготує необхідні документи та домовиться з нотаріусом для проведення процедури купівлі-продажу.

Також у агенціях нерухомості завжди зможуть порадити більше варіантів житла та проконсультувати щодо цін в різних районах міста та у різних забудовників.

Кредит на житло для іноземця. Іноземець може купити квартиру в кредит у Польщі в тому випадку, якщо він має дозвіл на проживання в Польщі (karta pobytu), власний бізнес в Польщі чи отримує стабільний дохід не менше 2 тис. євро/міс. Також потрібно відразу ж мати стартову суму - 15% повної вартості квартири. Якщо ці вимоги виконано, то існує можливість отримати іпотеку за європейськими кредитними ставками (в Україні ставка 20%, а у Польщі втричі менша).  Те, який саме банк вибрати для оформлення кредиту на нерухомість залежить виключно від вас. Однозначно варто перевірити усі наявні пропозиції, адже польські банки досить активні у питанні кредитів на житло. До того ж, наявність нерухомості в Польщі – це ще один крок до отримання європейського громадянства.