Поиск

Важливо! Скільки можна буде заробити в Польщі у 2020 році


Кожного року наші співвічизники все більше і більше обирають місце роботи за кордоном, і в першу чергу це пов'язано із рівнем заробітної плати. Ми, як агенція праці, спостерігаємо постійно тенденцію росту рівня зарплати, зокрема в Польщі. Вільних пропозиції по роботі в данії країні для українців достатньо багато як для спеціалістів різного гатунку так і для різноробочих.

Цього року уряд Польщі вже анонсував підвищення мінімальної зарплатні. Ще наприкінці травня Міністерство праці заявило, що вже з 2020 року мінімальна зарплатня в Польщі повинна становити 2 450 злотих

Однак рішення переглянули і тепер уряд остаточно затвердив розмір мінімальної зарплатні на 2020 рік. Вона становитиме 2 600 злотих брутто, що значно більше від заявленої раніше суми.

Відтак, вже з січня 2020 року мінімальна зарплата в Польщі становитиме 2 600 злотих брутто/місяць. Тобто зросте, у порівнянні з теперішньою мінімалкою на 350 злотих (15,6%).

Відповідно зросте й платня за годину роботи, яка у 2020 році складатиме мінімум 17 злотих брутто/год.


Більше того, теперішній уряд Польщі заявив про плани підвищити мінімальну ставку до 3 тисяч злотих брутто уже до кінця 2020 року. А у випадку повторного обрання, до кінця своєї каденції (осінь 2023 року) мінімалку обіцяють підняти навіть до 4 тисяч злотих брутто/місяць.

Нагадаємо, у 2019 році польський уряд затвердив мінімальну зарплату в розмірі 2 250 злотих брутто/місяць. При цьому “на руки”, після вирахування всіх обов’язкових податків, працівники з мінімальною ставкою отримують цього року 1 634 злотих нетто/місяць, тобто на 104 злотих більше, ніж минулого 2018 року.


Отже, екномічна ситуація В Польщі дозволяє постійно підвищувати мінімальну заробіню платню, відповідну динаміки економічного зростання і зростання продуктивності праці, а також зниження безробіття.