Поиск

Робота в Польщі для сімейної пари — особливості, умови роботи, заробітна плата


У пошуках кращої долі, більш високої заробітної плати, та зручніших умов праці, українці часто виїжджають на заробітки до Польщі.

Нерідко заробітчанами стають саме подружжя. Звичайно, так набагато комфортніше, адже хоч країна і знаходиться зовсім поруч, та все ж таки, краще, коли поряд є хтось із твоїх знайомих. Так, легше і працювати, і взагалі жити в іншій країні. Так, польські роботодавці охоче беруть саме сімейні пари, оскільки вважають їх найбільш надійними. Це підтверджується тим, що умови, які пропонуються подружжям у більшості випадків дійсно досить комфортні, здається, що про щось краще годі й мріяти.

Ідея призупинити все в Україні та поїхати «на Польщу», спадала на думку, напевно, кожному другом українцю. Та коли справа доходить до того, як же правильно це все організувати та де знайти вакансію, часто люди не розуміють куди податися та де шукати роботу. Тому, далі розглянемо найпопулярніші вакансії, а також алгоритм дій під час працевлаштування.


Основна порада для сімей, які планують їхати на роботу до Польщі – шукайте вакансії, ще перебуваючи в Україні. Повірте, якщо ви собі придумали виїхати до Польщі, а вже там шукати вакансію – відкиньте цю ідею, адже так краще не буде точно. Часто буває таке, що вже при пошуках роботи в Польщі виявляються додаткові умови, або важливі документи, яких у вас немає.

Бо після таких випадків, зазвичай потім розповідають історії про те, як сім’я поїхала заробити грошей та пожити кращим життям, а в результаті батрачила, та й так, що ледь відбила вкладені гроші.Найпопулярніші вакансії для сімей.

У найбільшій мірі, тут все залежить від вашої кваліфікації, тобто якщо ви маєте вищу освіту, це буде лише плюсом для вас, оскільки відкриває більше можливостей для комфортного працевлаштування. Якщо ви не знаєте польської мови, та хочете так, щоб і жити, і працювати пліч о пліч, то сезонна робота точно задовольнить ваші потреби.


Так, популярні вакансії:

 • по збору ягід та овочів;

 • по сортуванню ягід, фруктів та овочів;

 • робота на грядках (прополювання бур’яну);

 • пакування на складах і фабриках;

 • фермерські господарства;

 • пекарні та кондитерські;

 • клінінгові компанії;

 • різноманітні заводи.


Оплачуються такі вакансії приблизно по 10-13 злотих на годину. Основним недоліком можна вважати ненормований робочий графік, та зайнятість у вихідні дні (точніше це залежить від певного роботодавця).

Але якщо ви володієте хоча б базовими знаннями польської мови (маючи бажання її можна досить швидко опанувати), можна шукати сезонні вакансії офіціантів та працівників готелів (вартість години роботи тут, вже становить 13-14 злотих). З приводу умов, така робота буде значно зручнішою та легшою у фізичному плані. В найбільшій мірі, тут все залежить від вашої кваліфікації, тобто якщо ви маєте вищу освіту, це буде лише плюсом для вас, оскільки відкриває більше можливостей для комфортного працевлаштування.Якщо ви маєте якусь кваліфікацію, то можете пошукати вакансію серед наступних сфер зайнятості, що теж користуються попитом:

 • швачки;

 • будівельники;

 • слюсарі;

 • продавці.

Проте, може бути й таке, що ви не будете працювати разом (наприклад, вона швачка, а він будівельник), та з приводу житла можна домовитися, а це вже половина комфорту для подружжя.

Також сімейним парам польські роботодавці охоче пропонують роботу на конвеєрах різних заводів, або складах. Навіть, якщо ви маєте намір якомога довше пожити в Польщі, або ж і залишитися там назавжди згодом, можна відшукати роботу і для вчителя, лікаря, економіста та інших (щоправда вимоги тут більш серйозні). Загалом, роботу з легкістю можна знайти в будь-якій сфері діяльності та за будь-яким смаком.


Джерело: http://polshagid.com.ua