Поиск

Прописка в Польщі або що таке «zameldowanie czasowe»?


Прописка в Польщі - це обов'язок кожного іноземця, який планує перебувати в країні більше місяця. Однак українцям вона часто необхідна для вирішення різних формальностей. Зокрема її часто вимагають при отриманні PESEL, подачі заяв на карту побиту, зверненні до фінансових і державні установи, влаштуванні на роботу, реєстрації авто, заміні українських водійських прав на польські і т.д.


Зареєструвати своє місце проживання можна, звернувшись до органу місцевого самоврядування. Зробити це можна і через інтернет, але такий спосіб доступний тільки для членів сім'ї громадян ЄС, Швейцарії або країн-учасниць Європейської асоціації про вільну торгівлю.


Як отримати мельдунек в управлінні гміни? Українські громадяни, які планують перебувати в Польщі більше 30 днів, повинні зареєструватися протягом чотирьох днів з дня прибуття в країну.

Прописку (zameldowanie, meldunek) можна оформити особисто або через посередника. В останньому випадку треба звернутися в управління гміни (міста) для уточнення умов.

Посередник обов'язково повинен бути при оформленні мельдунка для дітей до 18 років, а також частково або повністю недієздатних осіб.Для того, щоб отримати прописку в Польщі, українцям необхідно мати такі документи:


- заповнений формуляр заяви на тимчасовий побит. Його можна завантажити, роздрукувати та заповнити вдома або попросити в управлінні гміни і заповнити на місці. Якщо українець не має ніякого правового відносини до приміщення, то власник житла повинен надати свою згоду на прописку і показати в управлінні документи, що підтверджують право власності;

- підтвердження правового відносини українця до приміщення, де він хоче прописатися. Це може бути один з наступних документів: договір оренди, документи на право власності, адміністративне рішення або ухвалу суду;

- дійсний закордонний паспорт та візу.


Однак, якщо українець приїхав до Польщі в рамках безвізового режиму, або має підтвердження подачі заяви (штамп у паспорті або окремий документ-рішення) на отримання будь-якої карти побиту, то до гміні треба принести дійсний біометричний закордонний паспорт і один з наступних документів:

  • тимчасове посвідчення особи іноземця;

  • карту побиту або дозвіл на проживання (тимчасове, постійне, довгострокового резидента ЄС);

  • згоду на побит толерованій;

  • рішення про надання статусу біженця в Польщі, згода на перебування з гуманітарних міркувань або інший документ, що підтверджує легальність перебування іноземця в країні.

При наявності всіх документів, прописку можна отримати відразу ж після подачі заяви.


Послуга - безкоштовна. Однак за свідоцтво про реєстрацію на тимчасове проживання, тобто письмове підтвердження прописки, доведеться викласти 17 злотих.


Надіюємось, що подана інформація була корисною для вас. Безкоштовно отримати консультацію можна за телефонами: 0685823066; 0501354594; 0930018392.


Ми працюємо для вас!