Поиск

Працевлаштування у Чехії. Що потрібно знати.


Для багатьох вже давно не новина, що отримати чеську робочу візу, щоб офіційно працевлаштуватись в Чехії, не так просто і досить дорого.  Але ж, людина завжди старається знайти легший шлях, щоб отримати бажане. То ж отримавши Польську Шенгенську або робочу візу, багато хто подається працювати в Чехію. І їдуть по такій схемі по декілька разів. Це реальна схема, яка працює. Але може мати негативні наслідки, якщо ви захочете оформити чеську робочу карту і легально там працевлаштуватись. Пояснимо в чому причина.

  Кожен перетин кордону Шенгенської зони фіксується і заносться в єдину базу SIS (Шенгенська Інформаційна Система), до якої мають доступ прикордонні, митні служби і Міністерства Внутрішніх справ всіх країн Шенгенського простору. Відповідні відмітки про надання віз і факт перетину кордону робляться в кожному паспорті, або документі, який його заміняє. При подачі заяви на видачу візи, ви автоматично заноситесь у закриту інформаційну систему VIS (Візова Інформаційна Система), яка являється закритим модулем бази SIS. Туди ж заносяться всі порушення режиму перебування на території Шенгену та кожен факт подачі і отримання чи відмови у видачі візи.

 

Наведемо декілька прикладів.


   1. Ви не встигли покинути територію Шенгенського простору у встановлений термін. Навіть, якщо це буквально 1-2 години, вже не кажучи про декілька днів, або місяців. Вам заборонять в'їзд в країни Шенгену на термін від 6 місяців до п'яти років. Відповідно цей факт заноситься в базу VIS. І в більшості випадків, зміна закордонного паспорта не допомагає отримати нову візу.

   2. Багато хто вважає, що отримавши Шенгенську візу, може вільно пересуватись по всьому Шенгенському простору. Це не зовсім так. В більшості випадків, Шенгенська віза видається на перебування певний період в конкретній країні з можливістю транзиту через країни, які знаходяться на шляху до цільової країни вашої подорожі. В транзитній країні ви можете знаходитись максимально 5 днів, за весь період перебування в Шенгенському просторі. Якщо поліція вас піймає, а в паспорті відкрита віза на іншу країну, в кращому випадку відбудетесь відчутним штрафом. В гіршому, заборона в'їзду на певний термін. Порушення в одній країні Шнгенського простору, дають підставу у відмови в'їзду на всю територію Шенгену.

   3. Як було написано на початку статті, багато хто їде працювати в Чехію по польській візі. І в подальшому при бажанні отримати чеську робочу карту, може виникнути досить неприємна ситуація. Як я вже згадував, кожен ваш перетин Шенгену фіксується штампом в паспорті і занесенням в базу SIS, а кожна заява і факт видачі візи в базу VIS. Тобто можна прослідкувати, на яку країну і який тип візи ви отримали, і через яку країну в'їхали в Шенгенський простір. Якщо ви в'їзжаєте по гостьовій візі (до 90 днів), то тут важко прослідкувати мету вашого перебування, якщо вас не спіймають безпосередньо під час роботи, або не зупинять для перевірки документів (такі випадки не рідкість в Чехії). Якщо ж ви зробили собі Польську національну, або Шенгеську візу, на термін більше 90 днів і не зможете документально підтвердити, що весь цей час перебували або працювали в Польщі (трудовий контракт, договір на надання житла), і ви навіть не стали на обов'язковий облік в поліції, тоді велика вірогідність, що чеську робочу карту не отримаєте. Підставою для перевірки з боку МВС Чехії є дані, які ви вказуєте в Заявах-анкетах і наявність польських віз в закордонному паспорті. Тобто, якщо у вас остання віза була польською з терміном перебування більше 90 днів, ви це повинні вказати в анкеті на видачу довгострокової візи в пункті 27 (там вказують три останні візи інших країн Шенгенського простору), і в пункті "G" заяви на видачу трудової карти. Якщо ви дійсно працювали цей період в Польщі, тоді бажано в пункті "D", заяви на трудову (робочу) карту, вказати де, ким і за якою адресою ви працювали, і в подальшому, якщо буде така потреба, змогти документально все підтвердити. Тим самим збільшите свій шанс отримати візу.  Якщо дані, вказані вами в анкетах, не будуть співпадати з даними в системах SIS та VIS, наслідки я думаю вам зрозумілі. 

   Якщо у вас все ж таки були прецеденти в одній із країн Шенгенського простору і ви не впевнені, чи занесений цей факт в базу SIS, перед тим, як подавати чергову заяву на видачу Шенгенської візи, зробіть запит, написавши офіційного листа в МВС тої країни де цей прецедент був. Щоб не піднімати свій рейтинг відмов. В більшості випадків, Міністерство дає відповідь. В запиті необхідно вказати:

  • Ім'я та прізвище заявника.

  • Громадянство.

  • Дата і місце народженя.

  • Адреса проживання.

  • Причина  запиту і що саме вас цікавить.

  • Підпис заявника.

  • Ксерокопія паспорту або відповідного посвідчення особи.

   Підсумок: робота в Чехії з будь якою польською візою, є незаконною. Офіційно працювати з польськими візами можна при оформлені відрядження від польської фірми, але не більше 180 днів у році.Детальніше тут: https://www.consultservis.com/news/yak-krashche-jikhati-na-robotu-v-chekhiyu-po-polskij-chi-cheskij-vizi/