Поиск

Працевлаштування без візи. Чи цікава Угорщина для українців?Для того, аби поїхати в Угорщину і вже там працевлаштуватися за спрощеною процедурою, українцям відтепер не потрібно віз взагалі.


З червня 2017 року, після запровадження безвізу, українці можуть працевлаштовуватися в Угорщині аналогічно, але вже їхати туди просто з біометричним паспортом, за принципами безвізу та працевлаштовуватися на місці за спрощеною процедурою, яка передбачена в угорському законодавстві з липня 2016 року.


Як пише видання Index з посиланням на роз’яснення від Baker & McKenzie та угорського міністерства економіки, протягом 90 днів перебування в ЄС, які передбачені безвіком, українці можуть працювати в Угорщині, а вже опісля – повинні отримати дозвіл на проживання.

Важливі моменти: Спрощення працевлаштування для українців в Угорщині для зменшення дефіциту робочої сили, а насамперед в сфері інформаційних технологій, електроніки, виробництва і будівництва. Тобто ці зміни стосуються в першу чергу програмістів, інженерів, будівельників, водіїв, швачок, столярів та медсестер, тобто професій, спеціалістів з яких бракує в Угорщині.

Тобто умовою для працевлаштування українців в Угорщині за спрощеною процедурою є документальне підтвердження відповідної професійної кваліфікації (диплом, трудова книга, тощо).

Угорщині не вистачає робочої сили з огляду на те, що молодь масово перебирається в Західну Європу, пише robota-ugorshina.com. Про це повідомляє міністр економіки Угорщини Мігай Варга. Він пропонує спростити процедуру видачі дозволів на роботу в Угорщині громадянам навколишніх держав, які не входять до складу ЄС, це стосується і українців.


За словами міністра, перевага надаватиметься тим народам, які "поділяють морально-етичні та культурно-історичні цінності угорців".

Як приклад наводиться Чехія і Польща, завдяки чиїй гнучкій політиці по залученню іноземної робочої сили, зараз офіційно працевлаштовано понад 2 млн українців. Угорщина готова запропонувати українцям не менше ніж 50 тис. вакансій.


Які спеціальності в Угорщині в дефіциті? Як повідомляє рекрутингова компанія Manpower, в Угорщині найбільше не вистачає інженерів, бухгалтерів, водіїв, медпрацівників, зокрема, 300 ділянок залишилися без сімейних лікарів, або близько 300 тисяч пацієнтів не мають свого терапевта. Також високий дефіцит програмістів.

Однак українці скептично ставляться до цієї новини. Звичайно ж, українці з прикордонних районів і без того мають можливість їздити в Угорщину хоч кожен день, в тому числі і на роботу. Для інших же українців робота в Угорщині не надто приваблива з цілого ряду причин:

1. Мовний бар'єр. На відміну від угорської, чеська та і польська належать до групи слов'янських мов. Тому українцям в цих країнах адаптуватися набагато простіше, і через схожість мов, навіть без знання мови, можна домогтися взаєморозуміння.

2. Існує думка, що угорці не дуже гостинні і не дуже люблять чужинців. Чи варто згадувати, що з-за категоричного небажання приймати біженців Угорщину навіть запропонували виключити з Євросоюзу.

3. Зарплати в Угорщині, хоч і вище, ніж в Україні, однак нижче, ніж в переважній більшості європейських країн і знаходяться приблизно на одному рівні з польськими.


Скільки можна заробити в Угорщині?

Так, наприклад, влаштувавшись до приватного роботодавці садівником або прибиральницею за 4-годинну зміну можна заробити 20-30 євро. Тобто, працюючи по півдня 5 днів в тиждень, ви вийдете на заробіток 100-150 євро на тиждень. Не густо, особливо з огляду на, що послуги садівника і прибиральниці щодня не потребують - доведеться шукати кілька клієнтів.

Працюючи швачкою, за 40-годинний робочий тиждень можна заробити 800-1000 євро на місяць.

В Європі українці традиційно підробляють на будівництві, і в Угорщині в цій сфері теж можна непогано заробити. Плиточники, арматурники, бетонщики отримують в середньому 2 тис. євро в місяць, правда, їх робочий тиждень виходить далеко за рамки 40-годинного.


Джерело: http://svitua.com