Поиск

Перевіряємо рівень знання польської мови


     Фахівці компанії EuroVista, працюючи у сфері міграції за кордон (навчання, робота, відпочинок) спостерігають тенденцію, що нині зростає не тільки кількість осіб, що зацікавлені вивченням польської мови, але також осіб, зацікавлених документом, який засвідчував би знання польської мови. У нинішній статті хочемо дати відповіді на деякі запитання, що стосуються цього документу.

Різноманітні школи польської мови, а їх на даний момент є дуже велика кількість, видають відповідні довідки особам, які відвідували заняття в цих інституціях. Але такий документ – це довідка про те, що особа вчила мову. Він не засвідчує рівня знання мови. Різноманітні мовні курси вказують у своїх документах рівень знання, але вони, при цьому, базуються на власні критерії оцінювання. Єдина інституція, яка має право видавати відповідний документ, – створена в 2003 році у Польщі. Це Державна комісія, що засвідчує володіння польською мовою як іноземною (далі – Комісія). Вона проводить сертифікаційні іспити та видає Сертифікат про знання польської мови (далі – Сертифікат).


Сертифікаційні іспити з польської мови проводяться на трьох рівнях – базовому, середньому та високому, тобто рівні B1, B2 і C2 відповідно. На рівнях B1 і B2 іспит можуть складати особи, котрим виповнилося 16 років, натомість, приступити до складання іспиту на рівні C2 можуть лише ті, кому виповнилося 18 років.


Що потрібно, щоб скласти іспит.

Потрібно вибрати місто, де Ви плануєте складати іспит, заповнити реєстраційну форму на сайті Комісії (www.certyfikatpolski.pl), а потім внести оплату за іспит. Розмір оплати залежить від рівня:

• Іспит на базовому (B1) рівні – 60 євро.

• Іспит на середньому (B2) рівні – 80 євро.

• Іспит на високому (C2) рівні – 100 євро.

Після отримання інформації про успішно складений іспит потрібно заплатити ще 20 євро за сам сертифікат.

Звичайно, потрібно отримати позитивний результат, тобто мінімум 24 бали із 40 можливих у кожній з п'яти частин іспиту: A. Розуміння зі слуху; B. Граматика; C. Розуміння тексту; D. Писемне мовлення; E. Усне мовлення.

Іспит відбувається упродовж двох днів. У перший день відбувається письмова частина, тобто тести з розуміння зі слуху, граматики, розуміння тексту та завдання з писемного мовлення. У другий день проводиться розмова, тобто відбувається остання частина іспиту – усне мовлення.

Коли потрібен Сертифікат

Сертифікат – це єдиний державний польський документ, який засвідчує знання польської мови. Він необхідний у разі:

• Клопотання про польське громадянство (Сертифікат на рівні B1),

• Працевлаштування іноземців у системі охорони здоров'я (на рівні B1) або на цивільній службі (на рівні B2),

• Ведення в Польщі діяльності у сфері нерухомості (на рівні C2).

У деяких випадках наявність Сертифікату можуть вимагати від працівника-іноземця в міжнародних фірмах, в органах державної влади, в навчальних закладах, у закордонних банках, у страхових фірмах.

Сертифікат часто прагнуть отримати також особи, котрі хочуть навчатися у Польщі. Польські вузи, зазвичай, вимагають документ, який свідчив би, що абітурієнт знає польську мову. У такому випадку Сертифікат – відповідний документ. Абітурієнта, котрий має виданий Комісією Сертифікат, можуть також звільнити від обов'язку пройти мовний підготовчий курс, а також від кваліфікаційного тесту, якщо такий передбачений у навчальному закладі. ВНЗ, залежно від виду навчання, ставлять перед іноземцями різні вимоги стосовно знання польської мови. На творчі спеціальності або ті, що передбачають фізичні навантаження (музичні спеціальності, художні, фізкультура), вимагають знання польської мови на рівні B1, на інших напрямках польську, переважно, потрібно знати на рівні В2.

Проте, у більшості випадків, польські ВНЗ не вимагають від іноземця саме Сертифікату, виданого Комісією. Іноземців можуть прийняти на навчання, що відбувається польською мовою, якщо вони просто знають польську мову або якщо закінчать у польському ВНЗ річний підготовчий курс, що необхідний для навчання польською мовою.

У випадку, якщо абітурієнт не має відповідного документу про знання польської мови, ВНЗ може сам видати підтвердження того, що рівень знання польської мови дозволяє абітурієнтові розпочати навчання цією мовою (про це потрібно поцікавитися безпосередньо у навчальному закладі). У такому випадку ВНЗ, звичайно, організовує тест або співбесіду з польської мови, результати яких свідчитимуть про рівень знання мови.


Звертаємо увагу, що  на підставі  Рішення Міністерства науки та вищої освіти Польщі Nr 13/DWM/2017 від  6 вересня 2017 року, Луцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1 Луцької міської ради Волинської області четвертою в Україні та двадцять п’ятою у цілому світі є уповноваженою  на організацію та проведення державних сертифікаційних іспитів з польської мови для дітей та молоді на рівні А1, А2, В1, В2


На базі компанії EuroVista з вересня 2018 року будуть проходити курси з вивчення польської та/або англійської мов з досвідченими педагогами-практиками.

Запис уже розпочато! Деталі за телефонами:

0685823066;

0501354594,

або безпосередньо в офісі компанії за адресою: м. Луцьк, вул. Даргомижського, 7 оф. 1.