Поиск

Нелегальне перебування у Польщі та його наслідки

Компанія EuroVista турбується про громадян, які виїхали на роботу за кордон, зокрема про їх легальне перебування на території іноземної держави.


Отже, іноземець зобов’язаний покинути територію країни перед закінченням терміну дії візи або попереднього дозволу на проживання на визначений термін, якщо він не отримав наступного дозволу на проживання на визначений термін, дозволу на поселення або дозволу на проживання довготермінового резидента ЄС. В іншому випадку подальше перебування іноземця на території Республіки Польща буде нелегальним.


Важливо: крім того, іноземець, звільнений від обов’язку отримання візи, який в’їхав на територію Польщі на підставі візи (наприклад, з метою праці або навчання), зобов’язаний покинути цю територію після закінчення терміну дії візи, у випадку відмови у видачі дозволу на проживання.


Прикордонна служба або поліція може затримати особу, що перебуває у Польщі нелегально, зобов’язати її покинути територію Польщі, помістити (на підставі постанови суду) у центр тримання або ізолятор з метою видворення, і врешті решт видалити з країни.

У випадку прийняття рішення про видворення, дані особи вносяться до списку осіб, перебування яких на території Польщі є небажаним, а також до Шенгенської інформаційної системи на 3 або 5 років. У разі прийняття рішення про зобов’язання покинути Польщу, дані іноземця вносяться до списку осіб, перебування яких у Польщі є небажаним, на період 1 року.


Це положення стосується іноземця, що перебуває в Польщі, зокрема, на підставі:

  • дозволу на поселення,

  • дозволу на проживання довготермінового резидента ЄС або такого, що проживає у Польщі щонайменше 2 роки

  • дозволів на проживання на визначений термін.

У цих випадках, безпосередньо перед поданням заяви про отримання дозволу на проживання на визначений термін для члена сім’ї, такий іноземець повинен перебувати у Польщі на підставі дозволу, виданого на термін проживання, не коротший за один рік. Членом сім’ї вважаються чоловік або дружина (це стосується лише зв’язків, що визнаються польським законодавством, наприклад, такими не вважаються полігамні подружжя або одностатеві подружжя), а також їх малолітні діти та усиновлені діти.

Вищезгадане не стосується персональних даних чоловіка або дружини польського громадянина та чоловіка або дружини іноземця,