Поиск

Найактуальніші професії у Польщі 2020 року


Головне статистичне бюро Польщі оприлюднило втішну статистику - безробіття в країні утримується на низькому рівні, в той час, як показник працевлаштування систематично зростає з 2010 року. Згідно з результатами дослідження “Барометр професій”, цей тренд утримається і в 2020 році. Та попри низький рівень безробіття, польські роботодавці постійно стикаються з нестачею кваліфікованих працівників, особливо в декількох сферах. 

Загалом в 2020 році дефіцитною вважається 31 професія з семи основних галузей: будівельної, виробничої, транспортної, гастрономічної, медичної, фінансової та зі сфери послуг. 


У сфері будівництва найбільше не вистачає бетонярів, арматурників, укладачів бруківки, теслярів, столярів, покрівельників, а також монтажників та механіків. 


У виробничій галузі відчувається серйозна нестача операторів верстатів, зокрема деревообробних, а також столярів, зварювальників, електриків, електромеханіків та слюсарів. Серед причин дефіциту працівників виробничої сфери автори дослідження називають відсутність відповідної професійної кваліфікації у людей та закладів, де можна було б її отримати, а також нестачу свіжих кадрів. У сфері виробництва роботодавці дають собі раду із нестачею працівників, запрошуючи на роботу іноземців. Особливо охоче на них чекають у таких воєводствах: Підкарпатське, Люблінське, Малопольське, Вармінсько-Мазурське, Поморське, Західнопоморське (зварювальники) та Великопольське, Нижньосілезьке, Лодзинське (оператори верстатів). 

Транспортна галузь. У цій галузі є лише дві дефіцитні професії: водії автобусів та водії вантажних автомобілів і тягачів. Як зазначається в рапорті, попит на обидві групи працівників зростає з розвитком галузі. Однак, від водіїв автобусів очікують відповідної кваліфікації. Навчання, натомість, є доволі дорогим, довготривалим та важким, про що свідчить низький рівень проходження відповідних іспитів. Роботодавці стараються, натомість, йти на зустріч працівникам і пропонують їм повне або часткове покриття витрат за проходження кваліфікаційних курсів. Та потенційних робітників відлякують умови роботи - ненормований робочий день, зокрема праця в нічний час та під час вихідних і свят. 


Гастрономічна галузь

У 2020 році в цій галузі найбільше бракуватиме кухарів та пекарів, в той час, як в 2019 році дефіцит також відчувався серед професійних кондитерів та шеф-кухарів. 


“Польські кухарі все частіше наважуються на роботу закордоном або поза локальним ринком праці, зважаючи на вищий рівень оплати. Через це проблема з пошуком кандидатів виникає в основному невеликих міст та смт”, - пояснюють автори дослідження. 

Велику потребу в кухарях відчувають, зокрема, в таких воєводствах: Вармінсько-Мазурському, Куявсько-Поморському, Нижньосілезькому, Сілезькому, Опольському та Малопольському. 


Медична галузь.

В польській медичній галузі дефіцитними вважаються такі професії: лікар, фізіотерапевт, масажист, медсестра, акушер, а також опікун для людей похилого віку або інвалідів. Працівників часто потребують лікарні в малих повятах поблизу великих міст. Серед лікарів бракує різних спеціалістів. Зростає також потреба в послугах, пов’язаних з фізіотерапією та масажем.  

Лікарів різних спеціальностей шукають зараз у Поморському, Куявсько-Поморському, Великопольському, Підляському та Опольському воєводствах. Щодо медсестер та акушерів, то їх гостру нестачу відчувають практично в кожному регіоні країни, особливо на Сході Польщі поблизу кордону з Україною.


Сфера послуг.

У сфері послуг найбільш дефіцитною у 2020 році, як і в попередніх роках, є професія перукаря. Разом з тим, з групи дефіцитних до групи збалансованих потрапили косметологи. 

Основні вимоги до перукарів в Польщі зараз - це знання і розуміння актуальних трендів, а також великий досвід роботи, чого часто не вистачає випускникам перукарських шкіл чи курсів. Як зазначається у звіті, молоді представники професії, у зв’язку з цим, часто приймають неофіційні запрошення на роботу або ж наважуються на власну справу. 

Великий попит на представників цієї професії зараз є у Свентокшиському, Малопольському, Вармінсько-Мазурському та Куявсько-Поморському воєводствах. 


Джерело: www.vsetutpl.com