Поиск

На роботу за кордон з дитиною - що потрібно знати


На сьогоднішній день дуже часто до нас звертаються людей, які виїжджаючи на роботу за кордон не хочуть залишати дітей. Знайти роботу в Польщі з дитиною цілком реально, але це пов’язане з деякими проблемами. У цій статті ми спробуємо розібрати, з якими труднощами можуть зіткнутися сім’ї, які виїжджають з дітьми на роботу в Польщу і як їх вирішити.


Першою проблемою є те, що запрошення на роботу польський роботодавець висилає на батьків, і якщо дитина там не вписана, то візу їй не відкриють. Можна звичайно попросити роботодавця виписати запрошення на вас з дитиною, але роботодавці не хочуть брати на себе відповідальність. У Польщі зараз дуже багато наших працівників, і брати на себе додаткові зобов'язання ніхто не хоче.

Отримати таке запрошення можливо, якщо у вас специфічна, затребувана професія, наприклад - «друкар офсетного друку». Але і то, для початку потрібно себе зарекомендувати як «корисний і цінний співробітник».

Отже, маючи намір брати з собою дитину, потрібно це питання в першу чергу узгодити з роботодавцем. Більшості роботодавців все одно, їдете ви з дитиною чи ні. Але деякі вважають, що діти можуть заважати вам працювати і відмовляться вписувати їх в запрошення.

Наша порада в даному випадку - нехай першим поїде один з членів сім'ї, батько або мати, без різниці, як буде зручніше. Пропрацювавши деякий час на підприємстві, відразу стане зрозуміло, як рухатися далі. Будучи на роботі 2-3 місяці вже можна сформувати думку про робоче місце, про країну і про роботодавця.

В цей же період з'являться відповіді на питання:

 • чи зможе сім'я працювати і приділяти час чаду;

 • де оселитися з дитям;

 • зробить роботодавець запрошення на другого члена сім'ї і дитини;

 • можливо, краще, щоб працював один член сім'ї;

 • чи є можливість влаштувати дитину в садок або школу і що для цього потрібно.

Якщо ви серйозно налаштовані виїхати на постійне місце проживання до Польщі, то першому виїхав члену сім'ї потрібно буде оформити карту побиту, а також взяти довідку з садка або школи де будуть готові прийняти Ваше чадо. Другому члену сім'ї потрібно буде записатися на прийом до консула в приймальний день і розповісти ситуацію, запитати, як краще вчинити.

Якщо ж роботодавець готовий прийняти вас на роботу з малюком, то від роботодавця потрібно буде заяву на ім'я посла. В якому буде вказано, що роботодавець знає - ви їдете з дитиною, і він не заперечує проти цього.

Наступне питання, якому слід приділити увагу - це які документи потрібно зібрати і оформити.

Візу для Вас краще оформляти в консульстві, буде більше шансів її отримати, плюс у вас буде заява від роботодавця на ім'я посла. Так само ви повинні надати в консульство наступні документи:

 • Запрошення від роботодавця.

 • Заява від роботодавця на ім'я консула.

 • Довідку з місця проживання члена сім'ї.

 • Довідка з дитячого садка або школи про те, що в цій установі готові прийняти вашої дитини.

Якщо ви не плануєте працювати, то довідка про дохід чоловіка з розрахунку не менше 500 злотих на кожного члена сім'ї.

Отже, конкретизуємо інформацію з приводу виїзду в Польщу з маленькою дитиною

Виїхати працювати до Польщі з дитиною дуже не просто. Якщо Вам для того, щоб працювати за кордоном, досить відкрити робочу візу, то дитину за цією ж візою ви не провезе. Це можливо тільки в тому випадку, якщо ви вже були за кордоном і ваш роботодавець може дати згоду на співробітника з дитиною.


Якщо обоє батьків їдуть за робочою візою працювати, а дитина, лише вписаний в паспорт, чи пропустять нас в Польщу? - Ні.

Дитина дитсадівського віку


У Польщі є три види дитячих садків – державні, державні з частковим дотуванням і приватні. У державному за все платиться з державної скарбниці, але потрапити туди практично неможливо.

У дитсадок з приватним дотуванням потрапити простіше, а влаштуватися в приватний садок дуже легко. Але при цьому доведеться повністю оплачувати три статті витрат:

 1. Облаштування дитячого садка (раз на рік)

 2. Оплата за відвідування садка (раз на місяць)

 3. Вартість їжі (раз на місяць)

Дітей до 20 місяців потрібно оформляти в żłobek (аналог наших ясел). При цьому кількість місць строго регламентовано, залежить від кількості ліжок та навантаження на нянечок.

Діти старше 20 місяців відвідують przedszkole (звичайний дитячий садок). Тут обмеження бувають рідко, тому влаштувати дитину в дитсадок буде непросто.


Навчання в польській школі


У Польщі будь-яка дитина у віці від 7 до 18 років зобов’язаний вчитися в школі. Для вступу достатньо документів про освіту і звичайного набору документів – закордонного паспорта, свідоцтва про народження і т. д.

Шукати школу можна як самостійно, так і звернувшись до адміністрації населеного пункту, в якому ви будете проживати. При цьому є одна умова – школа повинна знаходитися не далі 3 км від місця вашого проживання. Але для Польщі це не проблема – з навчальними закладами там проблем немає.

Витрати на школу – чимале навантаження на сімейний бюджет. Доведеться купувати підручники, набори для занять з малювання і техніці, шкільну форму. Окремо потрібно платити страховку, збори на ремонт і в фонд школи, але не скрізь це обов’язково.