Поиск

Литва - цікаві факти про країну. Отримання литовської візи


У даному пості, ми хочемо розповісти про ще одну європейську країну, яка є комфортною для життя та роботи та привабливою в туристичних цілях - це Литва.


Литва розташована в східній частині Балтійського узбережжя, і межує з Латвією, Білоруссю, Польщею і Російською Федерацією. Чисельність населення цієї невеликої балтійської країни становить 3,1 млн. Жителів, з яких більшість представлено литовцями (більше 80%). Крім них, в Литві живуть росіяни, поляки, білоруси та представники інших національностей. Основна частина населення (близько 80%) відноситься до римсько-католицької церкви, також в країні проживають православні, лютерани, іудеї, мусульмани-суніти і ін. Національною валютою Литви є літ (Lt).

Литовці — ввічливі, спокійні і гостинні, багато добре володіють російською мовою. Однак, туристи, переміщаючись по країні, повинні пам’ятати, що перетинати кордони приватних володінь без дозволу власника тут не можна, за це порушнику загрожують різні санкції, аж до висилки з країни.

Також заборонено відвідування природних резерватів без дозволу дирекції, за винятком деяких встановлених маршрутів.

В литовських закладах прийнято залишати чайові в розмірі 10%, в таксі — округляти суму в більший бік.

Будучи в Литві, обов’язково потрібно купити на пам’ять вироби з бурштину, дерева і кераміки, якими славиться ця країна, а також знамениті литовські настоянки і бальзами.


Литва є учасницею Шенгенської угоди, тому для поїздки туди потрібна шенгенська або національна литовська віза. Щоб її отримати, потрібно звернутися в Литовське посольство і надати діючий закордонний паспорт і анкету з необхідними документами, а також сплатити консульський збір у розмірі 35 євро. Литовська туристична віза, яка з моменту видачі є дійсною протягом 30 днів, дозволяє перебувати в країні до 10-14 днів з одноразовим в’їздом в країну. З шенгенською візою можна в’їжджати в Литву протягом півроку з моменту її видачі і перебувати з країні до 3 місяців.


Так як і польська робоча віза , литовська робоча також видається згідно запрошення. Воно може бути з міграційній служби або від працедавця безпосередньо. Якщо це запрошення від міграційної служби, необхідно щоб роботодавець обґрунтував відповідним органам, чому йому потрібен співробітник іноземець і оплатив податки за оформлення приблизно до 200 євро і продовжував платити їх кожен місяць.

Особливості які треба знати: роботодавець звітує в міграційну службу про співробітника запрошеного з України. Якщо за іноземця податок не платиться, міграційна служба анулює візу і якщо ви вчасно не покинули країну то вас депортують як злісного порушника.

Більш спрощеним варіантом є оформлення візи за прямим договором від роботодавця на дефіцитні вакансії. Спочатку відкривають робочу візу 120/120, після закінчення візи роботодавець надає для міграційної служби довідку про сплату податків за останні 3 місяці і на підставі цієї довідки консульство видає річну візу. Якщо такої довідки немає, тоді відкриваємо заново 120/120. Подача документів в консульство здійснюється особисто, і отримувати документи необхідно особисто. Можна подавати або продовжувати візу в консульстві Києва або Литви.

Подача документів в консульство здійснюється особисто і отримувати документи необхідно теж особисто. Можна подавати в консульстві Києва або Литви.


Відкривайте нові перспективи із компанією EuroVista.

OPEN UP YOUR NEW VISTA!

Звертайтесь! Будемо раді допомогти!


м.Луцьк вул.Даргомижського 7 офіс 1

Телефони менеджерів компанії:

0501354594; 0685823066

______________________________________