Поиск

Легальна праця у Польщі на підставі гуманітарної візи (зміни в законодавстві)


З 1 грудня 2020 року набере чинності новий закон, який передбачає можливість легальної роботи на підставі гуманітарних віз в Польщі. Буде достатнім отримати освядченіе або дозвіл на роботу тип А (зезволеніе) від потенційного роботодавця.


Подаватися на карту побиту по роботі з такою візою теж можливо.


Нагадаємо, що до цього часу Законом про іноземців була заборонена можливість виконання роботи навіть при наявності дозвільних документів на роботу на підставі трьох видів віз, а саме:


Cel "1" turystycznym;

Cel "22" korzystania z ochrony czasowej;

Cel "23" - przyjazdu ze względów humanitarnych, z uwagi na interes państwa lub zobowiązania międzynarodowe;


16.11.2020 р. був прийнятий закон, який прибрав зі списку гуманітарну візу (art.3 USTAWY z dnia 28 października 2020 r. O zmianie ustawy o cudzoziemcach oraz niektórych innych ustaw - Poz. 2023).


Новина особливо актуальна зараз для наших друзів білорусів у зв'язку з великою кількістю в'їздів до Польщі саме з гуманітарних візами.


У разі вибору між туристичною та гуманітарної візою зараз доцільно отримувати саме гуманітарну візу, так як вона дає вихід для легального виконання роботи і легалізації в Польщі.


Правова підстава: https://monitorpolski.gov.pl/D2020000202301.pdf?fbclid=IwAR1rCYdv18yhe_-6HNqbpZsxY1E0bkfTpNyp408oViOhKotTJ1mXTWZBoso