Поиск

Карта Поляка без коренів - що і як.Карта Поляка – це чи не заповітна мрія для тих, хто має намір затриматися в Польщі. Цей документ не надає своїм власникам польського громадянства, проте значно розширює межі впливу. Тобто той, хто став володарем Карти Поляка може офіційно працювати на території Польщі, навчатися, причому для виїзду з України йому не потрібна віза. До того ж Карта Поляка надає суттєві знижки, наприклад, українські студенти можуть претендувати на безкоштовне навчання та на отримання стипендії на рівні з корінними поляками. Приватним підприємцям можна вести підприємницьку діяльність, на рівні з польським корінним населенням, відповідно до законодавства. Разом з тим, власники Карти Поляка отримують приємний бонус у вигляді знижки (близько 30%) на залізничний транспорт. Загалом переваг дійсно багато для тих, хто марить переїздом до Речі Посполитої.


Власне через такі суттєві переваги отримати її досить складно. Адже підстава для цього дійсно вагома – ви маєте довести свою приналежність до польського народу. Проте існує один варіант отримати Карту Поляка, не маючи при цьому польського коріння, розглянемо його далі.

Почати варто з найголовнішого – як отримати цей документ легальним шляхом, і хто може це зробити. Отже, цей документ, на маючи польського коріння можна отримати офіційно лише завдяки активній участі у громадському житті та за умови сприяння розвитку культури країни. Це дійсно можливий та реальний варіант, адже в польському законодавстві прописано той факт, що письмове свідоцтво, яке видала державна організація та підтверджує причетність до збагачення культури народу є вагомою підставою.

Активна діяльність може стосуватися навіть інших сфер діяльності, головна умова – ви маєте бути корисним та допомагати народу країни.

Довідка від польської організації у країнах Східної Європи про активну діяльність на користь польської мови, літературної, культурної, мистецької чи історичної спадщини є підставою для подачі заявки на карту поляка. Наприклад, доказом вашого позитивного впливу на культурний розвиток Польщі може стати робота в польських організаціях на території України (наприклад, у союзі польських підприємців, журналістів, польському будинку у Києві, або союзі поляків). Але трудова практика у схожих організаціях має бути не меншою ніж 3 роки, в іншому випадку це не є підставою для отримання документа і справа не буде розглядатися. Незалежно від підстави для отримання карти (польські корені чи активна діяльність) особа має володіти достатнім рівнем польської мови. Через те, що на співбесіді будь-якому претенденту здаються питання стосовно історії та культури РП польської мовою.


Список документів у даному випадку має мало відмінностей від основного (того, що подають при наявності польського коріння). В Консульстві особа залишає лише копії, але для співбесіди потрібні оригінали, отже попіклуйтеся про наступні:


  • закордонний паспорт та копії кожної сторінки;

  • документ про зміну прізвища (якщо вона була);

  • заява (анкета на отримання карти);

  • офіційна довідка (або виписки), що підтверджують волонтерську діяльність,або активну діяльність особи у напрямі розвитку культури Польщі строком не менше ніж3 роки.

Якщо з документами все добре та ви успішно склали іспит Консулу, то найближчим часом ви отримаєте свою карту.


Буває, що отримати документ хочеться настільки, що люди шукають різні способи. Так, якщо явного польського коріння немає або ви не є активним громадським діячем, то це не означає що все втрачено та про документ годі й мріти. Іноді люди навіть не здогадуються про те, що мають предків у інших країнах. За багатовікову історію міграційні потоки стали причиною шлюбів між різними національностями, тому навіть того не підозрюючи, ви можете виявити в своєму роді польське коріння.

Особливо якщо врахувати той факт, що протягом віків Україна була частиною Речі Посполитої. Як наслідок, недивно, що люди раптом дізнаються що їх прадід чи прабабка були польської національності.

Доскональне вивчення власного родоводу – достатньо дієвий спосіб претендувати на карту поляка, оскільки консулам зазвичай вистачає навіть виписки про народження , чи інші зміни громадянського статусу особи, яка була вашим родичем. Для підтвердження вашої приналежності до польського народу може бути достатньо навіть архівних письмових згадок з різних населених пунктів. Тому для початку варто добре пошукати, а вже потім робити висновки. Звичайно не кожен буде в змозі об’їздити всі польські містечка та передивитися всі документи з архівів. У такому випадку, краще звернутися до фірм, які на цьому спеціалізуються. Тому дійсно варто спробувати, оскільки якщо корені дійсно є, то їх вам відшукають, а це достатньо надійний спосіб гарантовано отримати карту поляка.

Якщо жоден з попередніх спосіб не виявився для вас ефективним, то є ще один метод. Карту поляка можна купити, адже велика кількість організацій цим займається. Але цей спосіб має дві сторони медалі, так, з однієї сторони ви отримаєте заповітний документ оперативно та він точно буде оформлений відповідно до всіх дійсних законодавчих актів. До того ж, вам не потрібно бути особисто присутнім під час процесу пошуків. Але більше варті уваги напевно саме недоліки такого методу. Так, ви отримаєте карту поляка, але це не оригінал, а якісна підробка, тому однієї експертизи буде достатньо для того, щоб виявити це порушення та довести те, що ви порушили закон.

Це виглядає наступним чином: ви замовляєте довідку, що підтверджує наявність у вас польського коріння (коштує така послуга близько 3 тис. євро), потім збираєте та подаєте весь пакет документів до консульства для отримання карти поляка. Саме на цьому етапі й може з’явитися проблема.

Зазвичай, після потрапляння до консульства, документи проходять експертизу, і якщо буде виявлено підробку документу, то у видачі карти вам буде відмовлено.

Але існує й гірший варіант, наприклад, все пройшло добре і карту ви все ж таки отримали, то здавалося б переживати більше нема про що. Але не все так просто, адже якщо ви будете подавати документи на тимчасове проживання, ваші документи в Польщі пройдуть більш ретельну перевірку, і шанси викриття вашого шахрайства значно збільшуються. Тому у разі виявлення порушення, мало того, що дозволу на тимчасове проживання вам точно не дадуть, карту поляка у вас теж заберуть, і можуть депортувати на Батьківщину, і навіть заборонити в’їзд на територію країни.

Наслідки можуть бути дійсно непередбачуваними, тому гарантувати дієвість останнього способу взагалі неможливо. Це скоріше справа удачі та везіння певної людини, оскільки декому дійсно везло і проблем надалі вони не мали. Але рішення про те, чи є сенс у тому щоб завідомо наражатися на небезпеку, приймає кожен сам для себе. Так, варіант отримати карту поляка неофіційно дійсно існує але він дійсно небезпечний, тому перш ніж піти на цей крок зважте всі «за» і «проти».Джерело: http://polshagid.com.ua