Поиск

Карта Побиту. Корисна інформація


З якою б метою ви не прибули до Польщі, але, якщо плануєте осісти тут надовго, вступити до університету, знайти місце роботи, з’явиться необхідність оформлювати посвідку на тимчасове проживання.


Документом, що підтверджує права іноземця на проживання й роботу в Польщі лише впродовж деякого часу, є Карта тимчасового побиту.

Карту побиту в Польщі оформлюють по приїзді в країну, тобто отримати її, перебуваючи на Батьківщині або деінде, не можна. Цей документ підтверджує статус іноземного громадянина, його особистість. Виконує функції внутрішнього паспорта громадянина ЄС. Простіше кажучи – це пластикова картка з фотографією, біометрією власника. Крім цих даних, також вказується польська прописка й аналог нашого ідентифікаційного коду (PESEL).

Окрім підтвердження особи, у Карти є ще одна функція – вона замінює собою візу. Тобто, якщо ви приїхали до Польської Республіки по роботі, в’їзд здійснювався на підставі візи. Оформивши тимчасовий побит, потреба переоформлювати візу відпала – тепер на кордоні потрібно пред’явити лише закордонний паспорт + пластикову Картку зі своїми персональними даними.

Варто зазначити, що розрізняють 2 різновиди посвідок:

 • дозволяє постійно перебувати в країні, працювати, вступити до ВНЗ – це сталий побит. Видається терміном на 10 років;

 • надає право протягом одного-трьох років жити, працювати/вчитися – Карта часовего побиту (КЧП).

Перша видається, якщо здобувач підтверджує наявність польського походження, володіє Картою Поляка або ж прожив на території Речі Посполитої у статусі ПМП не менше ніж 5 років (є також багато інших причин, більш детально ми їх розглядаємо в окремій статті про побит сталий).

Другу здобуває суб’єкт на підставі довгострокового контракту з польським наймачем на роботу, студенти, котрі вступили до навчального закладу (в т.ч. коледж), слухачі курсів польської мови, а також іноземці після завершення процедури возз’єднання родини тощо.


Часовий побут надає переваги:


 • неодноразовий перетин кордону без потреби збирати папери для візи;

 • офіційне працевлаштування, підприємницька діяльність. При цьому ніякі дозволи на роботу вже не потрібні (студентам стаціонару дозволяється працювати 3 місяці на рік, заочної форми навчання – півроку);

 • щоб отримати цей документ, іноземний громадянин повинен проживати на території РП не менше трьох місяців;

 • уможливлює придбання й оформлення на власне ім’я мотоцикла або автомобіля;

 • діє від 1 до 3 років.


Сталий побут:

 • можна багаторазово перетинати польський кордон, подорожуючи по країнах Шенгену, наприклад. В оформленні візи немає потреби;

 • офіційне працевлаштування, можливість вступити у польський ВНЗ;

 • для студента-іноземця приємний факт – отримання стипендії, дозволяється брати участь у різних навчальних програмах, стажуваннях;

 • купити нерухомість, транспортні засоби;

 • необхідно проживати в Польщі (на законних підставах) не менше 5 років;

 • видається на 10 років.

Найпростіше отримати тимчасову посвідку на проживання двом категоріям людей: студентам та українцям, які приїхали працювати. Умова тут одна – перебувати в Речі Посполитій легально, мати офіційний дохід і житло (навіть взяте в оренду).


Звертаємо вашу увагу, що українцям-власникам Карт можна «подаватися» на оформлення американської та британської візи. Роблячи це на Батьківщині, існує вірогідність отримати відмову (відсоток у 2017 р. склав понад 40%), в Речі Посполитій показник набагато менший (5%).


У більшості випадків людині, яка здобуває документ вперше, видається на 1 рік, при переоформленні термін збільшується до 2-3 років.Хто може оформити:


 • Абітурієнти, зараховані до польського університету, коледжу (в тому числі поліцеальну школу), та можуть документально це підтвердити.

 • Слухачі мовних курсів (на базі довідки про зарахування).

 • Тимчасовий побут на підставі працевлаштування(довгостроковий робочий контракт).

 • Чоловік / дружина підданих Польської республіки.

 • Чоловік / дружина іноземців, які постійно проживають на території Польщі і мають КСП.

 • Підприємці, які заснували свою компанію, придбали готовий бізнес або приєдналися до членів правління чинної фірми.

Щоб отримати тимчасову посвідку на проживання, необхідно звернутися в Urząd miasta, до відділу у справах іноземців за місцем проживання в Польщі.

Подавати документи, знаходячись за кордоном, не можна – особиста присутність обов’язкова.

Можливий варіант, коли іноземний громадянин за дорученням передає пакет посвідчень, довідок в управління. Однак слід буди готовим з’явитися особисто за 7 днів задля зняття біометрії.

Тимчасовий документ не продовжується в автоматичному режимі. По закінченні терміну дії процедура зі збором фото, заяв та інших паперів повторюється. Якщо рішення винесено на користь заявника, він отримує нову пластикову Картку з фото та біометричними даними.

За документ потрібно заплатити 440 PLN офіційних зборів, а також 50 PLN за сам пластик.

Нагадуємо: Карта тимчасового побуту для студентів видається після підтвердження зарахування на курси, ВНЗ. До того ж треба надати довідку, яка засвідчує необхідні фінанси: спонсорська допомога, трудовий договір або виписка з рахунку (за розрахунком – прожитковий мінімум 800 злотих на 1 місяць).

Щоб оформити легальне тимчасове проживання для дитини, крім свідоцтва про народження, необхідно, щоб хоча б один з батьків мав потрібний документ; якщо малюк ходить у садочок – підтвердження від керівника дошкільного закладу.

Для суб’єкта, який приїхав на роботу, підставою отримання КЧП є довгостроковий договір з компанією. Приготуйте не тільки оригінал, а й завірену нотаріально копію, її можуть попросити в інстанції. В цьому випадку довідку про доходи брати не потрібно – контракт демонструє платоспроможність іноземця.


Джерело: https://kartapolaka.net/uk/karta-czasowego-pobytu/


За детальною інформацією щодо умов отримання Карти побиту та переліку необхідних для цього документів, звертайтесь в офіс компанії EuroVista, або за контактними номерами телефонів:

0685823066;

0501354594;

0930018392.