Поиск

Як оформити кредит у Польщі українцю?


Ми часто стикаємося з проблемою нестачі коштів, тому іноді доводиться позичати в знайомих, родичів чи сусіда. Та нерідко бувають такі ситуації або суми, які просто нікому вам позичити. Виходом з такої ситуації зазвичай стає оформлення кредиту в якомусь із національних або ж приватних банків.


Основні критерії вибору банку – це прийнятна процентна ставка, кількість місяців на які можна оформити розстрочку, а також інші моменти, що допомагають зекономити. Але якщо про те, як оформити кредит у рідній країні кожен з нас має хоча б приблизне уявлення, то що робити тим, хто емігрував за кордон. Бо потреба у швидких грошах в українців, що наразі перебувають в Польщі виникає іноді навіть частіше. Та неясним залишається питання про те, чи взагалі дозволяє польське законодавство брати кредити іноземцям, і якщо так – то як це зробити. Тож будемо ретельно досліджувати це питання далі. Для початку слід відзначити той факт, що Польща займає почесне місце серед європейських країн, яка забезпечує народ достатньо низькими процентними ставками під час оформлення позик. У союзі з недостатньо високими заробітними платами, низькі ставки створюють стійкий ґрунт для розвитку фінансово-кредитної системи в країні. Так, середній показник населення, що користується послугами кредиторів становить 80-90%.


Тому зовсім не дивно, що у рядового українця, який вже достатньо часу проживає на території Польщі, виникає потреба у оформленні позики. Це дійсно можливо, і закон цього не забороняє, проте ставить ряд вимог перед охочими:

наявність дозволу на перебування в країні (Карта Поляка, Карта Побиту);позивач повинен заздалегідь оформити тимчасову прописку в країні;строк виплати кредиту не може перевищувати термін дії Карти Побиту.


Іпотеку можна оформлювати на будь-який період, незалежно від того, коли закінчується дія Карти Побиту, чого не скажеш про звичайний кредит. Насправді, оформити кредити в Польщі можливо, та доведеться прикласти чималих зусиль.Кредити на фірму, житло, авто – оформлення іпотеки (kredyt hipoteczny)

Такий тип кредитів без проблем можуть оформити ті, хто вже тривалий час проживає в країні, має легальну роботу та постійне джерело доходу.

До того ж, у вас має бути ідеальна кредитна історія, тобто без будь-яких навіть невагомих порушень. Для цього потрібно зібрати всю можливу інформацію про кредити, які раніше були на вас оформлені: історію виплат, інформацію про поручителів та затримки по виплатам (якщо вони були).

Разом з тим, необхідно підготувати додатковий список основних документів, який включає:

історію банківського рахунку/ків;довідку про те, що ви є сумлінним платником податків;довідку про доходи з місця роботи;робочий договір;дозвіл на придбання нерухомості від Ministerstwo Spraw Wewnetrznych i Administracji (якщо ви не є громадянином ЄС);

Умови для отримання іпотеки в Польщі часто виявляються досить сприятливими.

Так, якщо зробити вибірку за даними найпопулярніших польських банків, то за 30 років виплат (приблизно по 900 злотих щомісяця) за житло вартістю в 250 тис. злотих, ви переплатите близько 100-120 тис. злотих.


Що потрібно для отримання кредитів готівкою (Pozyczki gotowkowe), та хто може їх отримати


Кредит готівкою в Польщі можна вважати екстреними мірами, оскільки їх тут вважають не дуже вигідними. З плюсів можна виокремити те, що при прийнятті рішення про видачу такого виду кредиту українцю, система перевірки дещо спрощується. Так, не потрібно надавати детальну історію ваших колишніх кредитів та просити дозволу у MSWiA. Та окрім цього, все ж доведеться підготувати наступні документи:


  • робочий контракт;

  • довідку про сплату податків;довідку про стан заробітної плати за 3 останніх місяці;

  • довідку про доходи (потрібна лише в тому випадку, коли ви офіційно не працевлаштовані, але маєте легальне джерело доходу).

Також пам’ятайте про те, що якщо кредит видається на підставі Карти Побиту, то строк не має перевищувати термін дії Карти. Будь-який іноземець в Польщі знаходиться під пильним наглядом, тому намагайтеся не затримувати виплати по кредитам, адже у разі порушення терміну – ви отримаєте досить високу суму штрафу.

Процентна ставка готівкового кредиту в Польщі зазвичай становить близько 8-10% на рік. Так, щомісячні виплати при отриманні позики в 10 тис. злотих, становить близько 900 злотих на місяць.Кредит для власників Карти Поляка та Карти сталого побиту

Насправді, ці дві категорії жителів Польщі значно відрізняються, тому й для отриманні кредитів ними мають бути виконані різні умови.


Так, Карта Поляка дає право на видачу кредиту своєму власнику лише в тому випадку, якщо він веде комерційну діяльність на території країни або ж офіційно працевлаштований.

До того ж, термін можливої кредитної історії не може перевищувати один рік. Якщо ж у вас просто є Карта Поляка, але жодні інші умови вами не виконані, то в оформленні кредиту вам точно відмовлять.

На відміну від власників Карти Поляка, люди, які отримали Карту сталого Побиту можуть розраховувати на видачу кредиту без жодних обмежень. До них не ставлять особливих вимог та не вимагають нестандартних документів, оскільки вони отримують кредити на тих самих умовах, що й корінні поляки. Тому останній категорії населення взагалі ні про що хвилюватися.


Що робити якщо кредит в банках не видають.

Нажаль і таке іноді трапляється, коли людина опинилася в скрутному становищі, але немає необхідних документів для отримання офіційного кредиту (або ж не хоче, бо знає, що гроші скоро з’являться). Загалом причини бувають різні, та що робити – не зрозуміло. Єдиний вихід з такої ситуації – звернутися в ломбарди. Так, в Польщі вони також працюють, до того ж ніяких довідок та інших важливих документів тут не вимагають. Все просто – прийшли, здали цінну річ, та отримали встановлений відсоток від її реальної вартості.


Та зловживати таким видом позик не радять, адже це дуже невигідно, оскільки від оціненої вартості товару клієнт отримує зазвичай менше 50% (максимально можна отримати до 70 % але за умови, що ваша річ в ідеальному стані та має чеки з покупок).

Отже, кредит в Польщі може без проблем отримати будь-який працевлаштований українець. Часом це дійсно дуже вигідно, але не забувайте про те, що навіть якщо кредит вам дали на вигідних умовах, за вами будуть ретельно слідкувати, оскільки ви маєте статус іноземця. Тому пильнуйте кінцеві дати для вчасних виплат, адже у разі запізнень, високі штрафи точно зіпсують ваше позитивне враження про польську кредитну систему.


Джерело: http://polshagid.com.ua