Поиск

Еміграція фрілансерів до Польщі


За статистичними даними, Україна займає 4-те місце в світі за об’ємом доходів, що отримують саме фрілансери. До того ж, ця сфера діяльності стрімко розвивається, через що бажання емігрувати до інших країн, де більше можливостей для власного розвитку та високого заробітку набагато більше, також зростає. Одразу ж зверніть увагу, що у статті не будуть розглядатися варіанти переїзду для власників Карт Поляка. Це досить очевидно, адже у тих, хто має такий документ проблем з переїздом взагалі не має бути, оскільки вони  не мають жодних заборон стосовно цього питання. Також не будуть розглядатися способи переїзду, якщо насправді ви не є фрілансером (тобто не мали досвіду роботи в Україні, та особливих навичок до сфери зайнятості віддаленого працівника не маєте). Якщо ви хочете таким чином втекти до Польщі, то, мабуть, краще шукати інші методи.


У статті будуть детально розглянуті дієві методи переїхати, якщо ви маєте власну справу та хотіли б у ній розвиватися. Також, слід одразу зазначити, що у людей, які не мають досвіду або недостатньо ознайомлені з тим, як працює польське законодавство є реальний шанс втрапити до пастки, тому детально перевіряйте будь-яку інформацію, якою ви володієте, стосовно еміграції.

Оскільки нерідко українці стають жертвами шахраїв, які продають фальшиві запрошення для візи. Головна підступність такого способу в тому, що виїхати вам вдасться, а от отримати ВНЖ потім – не вдасться в жодному разі.

Тому будьте уважні, та відкидайте такі пропозиції одразу.


Еміграція до Польщі методом отримання Карти Побиту

Переїхати до Польщі у такий спосіб дійсно реально. У чому його суть? Ви їдете на роботу як звичайний працівник певної спеціальності (будівельник, сортувальник товару, інше) за піврічною робочою візою, далі подаєте документи на Карту Побиту та залишаєтеся в Польщі офіційно ще на рік. При цьому після отримання карти ви вже можете змінювати сферу діяльності (тобто розвивати власну справу).


Звичайно, цей спосіб підійде не всім, оскільки не кожен фрілансер (наприклад, дизайнер чи успішний програміст) погодяться майже пів року працювати різноробочим. Тому, якщо таке вам не підходить, то читайте далі, можливо наступні способи вам сподобаються більше. Не дивлячись на такий мінус, як робота не за вашою профільною спеціальністю, цей спосіб все ж таки має свої переваги:

гарний досвід для тих, хто перебуває в Польщі вперше (знайомство із загальною картиною справ у країні);відносно спокійна адаптація в іншомовній країні;знайомство з новими (і можливо корисними у майбутньому) людьми;гарантований заробіток з перших днів перебування в Польщі (так би мовити, побудова фінансового підґрунтя);достатньо вільного часу на спокійний пошук житла.


Висновок: цей спосіб може бути корисним для тих, хто не проти попрацювати на іншій роботі, яка приносить непоганий заробіток. Також він підійде тим людям, які не надто впевнені в собі та досить довго адаптуються до нових умов. Головне, потрібно якомога серйозніше віднестися до оформлення запрошення (для отримання візи), шукайте реальну роботу та добросовісного роботодавця, а не фіктивну можливість!

Бізнес-інкубатори – як класичний спосіб переїзду для фрілансера

На жаль, про цей спосіб знають не всі, але його сміливо можна назвати найкращим та найпростішим. Суть цього способу полягає втому, що польська фірма (бізнес-інкубатор) дає українцю свою юридичну особу в користування, підставою для чого може бути складання цивільно-правового або трудового договору.


Оскільки така організація має власну бухгалтерію та юридичний відділ, то користуючись їхніми послугами набагато легше отримати дозвіл на роботу, та у перспективі ВНЖ (через те, що вам не потрібно доводити вагомість власної компанії для польського ринку, як це було в попередньому випадку). Разом з тим, послуги бізнес-інкубатора обійдуться значно дешевше (250 -500 злотих). До того ж, переїхати таким способом має право фрілансер будь-якого роду діяльності, головна умова – професія має бути творчою та приносити стабільний дохід.


Висновок: цей спосіб переїхати до Польщі найвигідніший, та, певно найбільш економний. Вагомий плюс в тому, що за 2-3 місяці, фрілансер може оформити запрошення для своїх родичів, а сам – отримати ВНЖ на 3 роки.

Податки, що зобов’язаний сплачувати фрілансер у Польщі

Будь-яке офіційне перебування в Польщі неможливе без сплати податків. Кожен, хто працює там повинен платити податки, і уникнути цього просто нереально, та й не потрібно, якщо ви плануєте залишатися в країні на тривалий період.

Суми податків в Польщі дійсно високі, тому потрібно бути до цього готовими від самого початку. Відрізняються вони відповідно, в залежності від категорій населення та суми доходу. Так, фізичні особи чий загальний дохід на рік менше ніж 85 600 злотих, податкова ставка становить 18 %. Якщо ж сума річного доходу перевищує вище названу, то потрібно буде сплатити вже 14839, 02 злотих, і 32 % додатково на суму, яка перевищує поріг. Також близько 30 % потрібно перераховувати до пенсійного фонду та за послуги медичного страхування. У цьому випадку переваги мають ті фрілансери, що працевлаштувалися через бізнес-інкубатори, їх процентна ставка річних виплат значно знижена, та може доходити навіть до 9 % (це лише за умови, що вони втрачають авторські права, на продукт, який створюють).


Отже, як висновок до всіх вищеописаних способів залишається лише додати, що Польща – це чи не ідеальна країна для отримання ВНЖ таким способом. Адже за пів року можна стати повноправним резидентом ЄС, при цьому ціна питання залишається доступною як для власника малого бізнесу в Україні, так і для фрілансера. Тому, якщо маєте бажання емігрувати – пробуйте, у вас точно все вийде, але дотримуйтеся головного правила – робіть все легально.


Джерело: http://polshagid.com.ua