Поиск

Чи можна продовжити термін дії візи у Польщі?


Вирушаючи за кордон, важливо розуміти та знати для себе усі можливі ситуації, які допоможуть нам легально перебувати на території іноземної держави. Зокрема, з'ясуємо питання, чи можливо продовжити термін дії візи, яка закінчується, перебуваючи за кордоном, тобто не повертаючись до України.


На сьогоднішній день, термін дії візи може бути продовжено виключно у випадку, якщо виконано всі нижченаведені умови:

  1. цього вимагають важливі професійні або особисті інтереси іноземця,

  2. події, які є причиною клопотання про продовження терміну дії візи, сталися незалежно від волі іноземця і були непередбачуваними у момент видачі візи,

  3. обставини справи не свідчать про те, що мета перебування буде іншою, ніж задекларована,

  4. відсутні обставини, що обґрунтовують відмову у видачу візи.


Для того, щоб продовжити термін дії візи, необхідно звернутися до воєводи за місцем проживання іноземця. Заява про продовження терміну дії візи подається до воєводи (відповідний бланк доступний на веб-сайті www.mazowieckie.pl). Це необхідно  зробити щонайменше за 7 днів до закінчення періоду перебування на підставі наявної шенгенської візи на перебування «C», або за 14 днів до закінчення періоду перебування на підставі національної візи «D».


Іноземець, який клопочеться про продовження терміну дії візи, зобов’язаний обґрунтувати заяву, долучити документи, що підтверджують існування обставин, згаданих у заяві. Слід також сплатити збір – 60 євро за продовження терміну дії шенгенської візи або 406 злотих за національну візу.


Продовження терміну дії візи або відмова у такому продовженні здійснюється у формі рішення. Як що воєвода не встигне видати рішення щодо продовження терміну дії візи до закінчення періоду легального перебування на підставі раніше виданої візи, іноземцеві видається національна віза на період тривання процедури продовження терміну дії візи (так звана процедурна віза). Після видачі остаточного рішення процедурна віза анулюється.


Якщо заяву про продовження терміну дії візи не було подано у терміни, вказані вище, а відповідну процедуру не буде закінчено до завершення періоду легального перебування на підставі наявної візи, іноземець буде зобов’язаний покинути територію Польщі та очікувати на рішення за кордоном.